Nefunk─Źn├ę podsvietenie displeja na iPhone 6S ÔÇô ak├í je pr├ş─Źina a ako ho opravi┼ą?

5
(10)

iPhone 6S patr├ş medzi ve─żmi ob─ż├║ben├ę modely smartf├│nov zna─Źky Apple, no okrem be┼żn├Żch po┼íkoden├ş, ako je napr├şklad rozbit├Ż displej alebo slab├í bat├ęria, sa ─Źasto vyskytuj├║ aj zlo┼żitej┼íie probl├ęmy, ktor├ę si vy┼żaduj├║ odborn├║ opravu. Hovor├ş V├ím nie─Źo nefunk─Źn├ę podsvietenie displeja na iPhone 6S?

Jedn├Żm z ─Źast├Żch probl├ęmov je po┼íkodenie z├íkladnej dosky a to konkr├ętne poistky, ktor├í m├í na starosti podsvietenie displeja. S t├Żmto probl├ęmom sa stret├ívame v na┼íom servise ve─żmi ─Źasto a preto V├ím chceme uk├íza┼ą, ─Źo sp├┤sobuje po┼íkodenie podsvietenia na iPhone 6S a ako je mo┼żn├ę tento probl├ęm odstr├íni┼ą.

Ako identifikova┼ą nefunk─Źn├ę podsvietenie displeja?

Hlavn├Żm pr├şznakom nefunk─Źn├ęho podsvietenia je tzv. ─Źierna obrazovka. M├┤┼że sa V├ím zda┼ą, ┼że V├í┼í iPhone 6S sa vypol alebo prestal fungova┼ą. V pr├şpade, ┼że je po┼íkoden├ę iba podsvietenie, V├í┼í iPhone bude fungova┼ą, ak V├ím niekto zavol├í, bude vibrova┼ą, zvoni┼ą, dokonca bude fungova┼ą aj dotyk. ─îi┼że ho m├┤┼żete norm├ílne ovl├ída┼ą, av┼íak na obrazovke ni─Ź nevid├şte.

Ako sa presved─Ź├şte, ┼że V├ím nefunguje podsvietenie? N├íjdite si tmav├║ miestnos┼ą a umiestnite iPhone pod zdroj svetla, napr├şklad oby─Źajn├║ izbov├║ lampu tak, ako vid├şte na obr├ízku ni┼ż┼íie. Pod ur─Źit├Żm uhlom uvid├şte, ─Źo sa na obrazovke nach├ídza a tak zist├şte, ┼że telef├│n funguje norm├ílne, ale podsvietenie je nefunk─Źn├ę.

Upozornenie: tento sp├┤sob identifik├ície bude fungova┼ą iba na LCD displejoch, nie OLED ÔÇô tie vyu┼ż├şvaj├║ in├║ technol├│giu podsvietenia.

Chyba podsvietenia na iPhone 6S.
Nefunk─Źn├ę podsvietenie displeja iPhone 6S pod svetlom.

2 hlavn├ę pr├ş─Źiny po┼íkoden├ęho podsvietenia na iPhone 6S

Tejto z├ívade na iPhone 6S ─Źasto predch├ídza rozbitie displeja a jeho majite─ż n├ísledne vyh─żad├íva lacn├║ opravu. V tomto pr├şpade m├┤┼że telef├│nu e┼íte viac u┼íkodi┼ą. Pr├ş─Źin nefunk─Źn├ęho podsvietenia displeja na iPhone 6S m├┤┼że by┼ą hne─Ć nieko─żko.

Neodborn├í v├Żmena displeja

Majite─ż sa m├┤┼że rozhodn├║┼ą, ┼że si displej vymen├ş s├ím, ve─Ć predsa n├ívody existuj├║ a nevyzer├í to a┼ż tak ┼ąa┼żko. Treba v┼íak dba┼ą na to, aby bol telef├│n pred otvoren├şm vypnut├Ż a bat├ęria bola odpojen├í bezprostredne po otvoren├ş telef├│nu. Pr├íve tu sa dost├ívame k podstate probl├ęmu.

Aj ke─Ć je displej na iPhone 6S vypnut├Ż, so zapojenou bat├ęriou n├şm st├íle pr├║di energia. Pri odp├íjan├ş rozbit├ęho a zap├íjan├ş nov├ęho displeja m├┤┼że nasta┼ą skrat spojen├şm dvoch pinov na konektore displeja, ktor├ę maj├║ na starosti fungovanie podsvietenie displeja. Skrat sp├┤sob├ş okam┼żit├ę sp├ílenie poistky, ktor├ę je sprev├ídzan├ę dymom, ako m├┤┼żete vidie┼ą na obr├ízku ni┼ż┼íie. Poistka je v tej chv├şli zdeformovan├í a nefunk─Źn├í, preto sa do podsvietenia u┼ż nedostane energia a displej nesvieti.

Dym pri skrate podsvietenia.
Skrat podsvietenia iPhone 6S.

Pou┼żitie neorigin├ílneho displeja

Aj ke─Ć s├║ neorigin├ílne displeje ve─żmi lacn├ę a niektor├Żm z├íkazn├şkom vyhovuj├║, neodpor├║─Źame ich in┼ítalova┼ą do iPhone 6S. Hlavn├Żm d├┤vodom je, ┼że tieto displeje maj├║ zv├Ż┼íen├║ spotrebu energie. Odhadom m├┤┼że ├şs┼ą o 10 a┼ż 20% nav├Ż┼íenie v porovnan├ş s origin├ílnym displejom.

Ako u┼ż asi viete, iPhone 6S je citliv├Ż na mno┼żstvo energie pr├║diacej do displeja a jej nav├Ż┼íenie m├┤┼że taktie┼ż sp├┤sobi┼ą po┼íkodenie poistky, resp. jej sp├ílenie. V oboch pr├şpadoch nie je nutn├ę telef├│n zahadzova┼ą, ale sta─Ź├ş vymeni┼ą samotn├║ poistku.

V pr├şpade pou┼żitia neorigin├ílneho displeja odpor├║─Źame po v├Żmene poistky zak├║pi┼ą origin├ílny displej!

Ako opravi┼ą podsvietenie iPhone 6S po skrate?

U┼ż viete, ┼że probl├ęm spo─Ź├şva v poistke podsvietenia, konkr├ętne ide o s├║─Źiastku s ozna─Źen├şm FL4211, ktor├í sa nach├ídza nad konektorom displeja na z├íkladnej doske iPhone 6S. Je prepojen├í s C4211 a tret├şm pinom konektora displeja, ktor├Żm pr├║di energia do podsvietenia.

Pri laickej oprave je mo┼żn├ę prepoji┼ą tieto cesty priamo, bez vyu┼żitia poistky, hroz├ş v┼íak ove─ża v├Ą─Ź┼íie po┼íkodenie, preto odpor├║─Źame poistku pou┼ż├şva┼ą.

Vyzna─Źenie poistky na podsvieten├ş displeja.
Poistka podsvietenia displeja iPhone 6S ÔÇô FL4211. (Phoneboard)

Videonávod

Na internete n├íjdete mnoho n├ívodov ako opravi┼ą podsvietenie na iPhone 6S, vybrali sme v┼íak pod─ża n├ís ten najlep┼í├ş, na ktorom uvid├şte cel├Ż postup v├Żmeny poistky.

Oprava podsvietenia na iPhone 6S.

Ako m├┤┼żete vidie┼ą na videu, opravi┼ą nefunk─Źn├ę podsvietenie iPhonu 6S predstavuje n├íro─Źn├Ż z├ísah do z├íkladnej dosky, ktor├Ż si vy┼żaduje nielen odbornos┼ą, prec├şznos┼ą, sk├║senosti, ale aj profesion├ílne vybavenie.

Neodpor├║─Źame opravova┼ą tento probl├ęm svojpomocne bez predo┼íl├Żch sk├║senost├ş s opravou z├íkladn├Żch dosiek. V pr├şpade potreby sa na n├ís m├┤┼żete obr├íti┼ą a t├║to opravu, ako aj v├Ą─Ź┼íinu ostatn├Żch, vieme realizova┼ą aj na po─Źkanie. ­čÖé

Ako sa V├ím p├í─Źil ─Źl├ínok?

Priemer: 5 / 5. Po─Źet hodnoten├ş: 10

Zatia─ż ┼żiadne hodnotenie, bu─Ćte prv├Ż!

Share on facebook
Zdie─ża┼ą na Facebooku

S├║visiace ─Źl├ínky

verified_user
Oprava so zárukou

Vykon├ívame odborn├ę opravy so z├írukou. Ni─Źoho sa nemus├şte ob├íva┼ą.

Slider
Potrebujete poradi┼ą?

Obr├í┼ąte sa na n├ís a porad├şme V├ím, ak├ę s├║ mo┼żnosti vyrie┼íenia V├í┼ího probl├ęmu.

Slider

Upozornenie

V├í┼żen├ş z├íkazn├şci, vzh─żadom na vyhl├ísen├Ż n├║dzov├Ż stav a prijat├ę opatrenia bude na┼ía prev├ídzka zatvoren├í do odvolania. O op├Ątovnom otvoren├ş V├ís budeme informova┼ą. Nezabudnite dodr┼żiava┼ą pokyny, noste r├║┼íka a pokia─ż je to mo┼żn├ę osta┼łte doma. Zvl├ídneme to!

Oprava poštou

Ke─Ć┼że sa zatia─ż nem├┤┼żeme stretn├║┼ą osobne, sk├║ste vyu┼żi┼ą servis po┼ítou.