Expresný servis a opravy v Čadci

Expresný servis mobilov, tabletov a notebookov v Čadci

Údržba notebooku

Tak ako všetky zariadenia okolo nás, aj notebooky sú svojím spôsobom magnetmi na špinu a nečistoty. Vonkajšie znečistenie nepredstavuje vážny problém. Vonkajšie plasty, klávesnicu alebo displej dokáže vyčistiť každý a veľmi jednoducho. Problém nastáva, ak je znečistený notebook zvnútra a je obmedzené jeho chladenie.

verified_user
Oprava so zárukou

Vykonávame odborné opravy so zárukou. Ničoho sa nemusíte obávať.

Slider
Potrebujete poradiť?

Obráťte sa na nás a poradíme Vám, aké sú možnosti vyriešenia Vášho problému.

Slider

Čistenie chladenia notebooku

Takmer každý notebook je vybavený aktívnym chladiacim systémom. Ten obsahuje chladič a ventilátor. Chladič je spravidla medený a zabezpečuje odvádzanie tepla od procesora k ventilátoru. Ventilátor zabezpečuje odvádzanie tepla z chladiča smerom von z notebooku. Nasávaný vzduch obsahuje častice prachu, ktoré sa postupne usádzajú v priestoroch ventilátora a postupom času znižujú jeho efektivitu. Podľa našich skúseností odporúčame vyčistiť ventilátor aspoň raz ročne. V prípade, že pracujete v prašných podmienkach, odporúčame ho čistiť dvakrát ročne.

Prepastovanie procesora notebooku

Pre spojenie procesora s medeným chladičom sa používa teplovodivá pasta, ktorá zabezpečuje prenos tepla z procesora a teda jeho chladenie. Je nevyhnutnou súčasťou pre zabezpečenie efektívneho odvádzania tepla. Pasty sú rôzne, ale všetky majú jeden spoločný parameter, ktorým je trvácnosť. Všeobecne môžeme povedať, že teplovodivá pasta dokáže efektívne odvádzať teplo počas jedného roka, potom začne tvrdnúť a jej vlastnosti sa menia. Pri údržbe notebookov používame overenú teplovodivú pastu Arctic MX-4, ktorá zabezpečí efektívne a trvácne odvádzanie tepla aj pri náročnejších podmienkach

  • Kompletný balík údržby od 30€

    Služba zahŕňa otvorenie notebooku, odpojenie a vybratie chladiaceho systému, vyčistenie od prachu a pôvodnej teplovodivej pasty, nanesenie novej teplovodivej pasty, vyčistenie celého vnútra notebooku a zloženie notebooku. (cena závisí od zložitosti rozoberania notebooku)

Aká je cena opravy?

Opravy v servise DrPhone sú rýchle, kvalitné a cenovo výhodné. V závislosti od typu poškodenia a jeho rozsahu sa môže cena opravy pohybovať v desiatkách alebo v niektorých prípadoch až stovkách eur. Vždy sa snažíme poskytovať čo najvýhodnejšie opravy. Ak chcete zistiť presnú cenu opravy, kontaktujte nás pomocou odkazu nižšie.

Údržba notebooku sa u nás oplatí!

Servis a opravy poštou

Nemôžete k nám prísť osobne? Pošlite Vaše zariadenie poštou a o všetko ostatné sa postaráme. Vaše opravené zariadenie pošleme priamo k Vám domov.

Servis a opravy poštou